Nowy Rok to czas zmian – również w Waszych plannerach

Nowy Rok to czas zmian – również w Waszych plannerach

Planowanie jako takie, nie jest mi zupełnie obce, jednak kreatywne planowanie (ostatnio bardzo popularne) to zdecydowana nowość w moim życiorysie. Dotychczas próbowałam swoich sił w obrębie Smasha w formacie a5 a także w formie Idea Booka (a6) i mniejszych kalendarzach podręcznych i stale mi czegoś brakowało. Dzięki testowaniu różnych formatów odnalazłam ten, który spełnia moje potrzeby najlepiej,
czyli format a5. Stąd właśnie decyzja, aby 2016 rok zorganizować sobie plannerowo w Miętusku, w tym właśnie formacie. Kiedy tylko przywędrowała do mnie paczucha dobroci ze sklepu Projekt Planner- nie powiem ogarnęła mnie furia i natychmiastowa mania tworzenia.

Planning process isn’t anything strange for me, but creative planning – absolutely new thing! I already worked with Smash Book in a5 format, an Idea book in a6 and small calendars, but I’ve been missing something all the time. Testing different formats helped me to find the one that works for me best – a5! This is why for 2016 I am using Mint Elegance A5 Planner. And when the package from Projekt Planner came – I was so excited I got to work right away!

Najpierw zabrałam się za zaprojektowanie własnego wkładu (jestem STRASZNĄ Zosią Samosią, musicie to wiedzieć!), który szybcikiem wydrukowałam na domowej drukarce, podziurkowałam i wpięłam do Plannera. W ten sposób byłam gotowa, by wyznaczyć ogólne ramy mojego miętowego przyjaciela.

First I designed my own pages, that I printed, punched a holes and placed in my planner. Then I was ready to create some basic frames inside. 

Znacie może projekt popularnej scraperki ze Stanów Zjednoczonych – Ali Edwards: One Little Word?  Jeśli nie to zachęcam do zapoznania się z nim, natomiast ja w dwóch zdaniach opowiem Wam cóż to takiego: Na początku każdego roku wybieramy sobie jedno słowo, które ma nas przez ten rok prowadzić. Jedno słowo, które wyraża nasze najgłębsze potrzeby. Słowo, które ma na nas oddziaływać, którego znaczenie
w naszym życiu mamy odkrywać na nowe sposoby. Słowo, które ma moc. Słowo, które będzie nas w tym roku prowadzić. W zeszłym roku moim słowem był Szacuneknatomiast w 2016 roku wiedziałam, że potrzebuję odnaleźć w moim życiu prostotę, ciszę i spokój. Uporządkować, wyeliminować zbędne bodźce. Moje Jedno Małe Słowo na rok 2016 to Prostota.

Do You know this project by Ali Edwards: One Little Word?  If not, I strongly recommend You to read about it and jump on board
with that. It’s about finding one word that will guide You throughout the year. It’s all about Your deepest needs. It is going to influence Your life this year. That one word has a power to change Your life in the way You want it! Last year my word was Respect, and this Year I really need to simplify things in my life, so my word for 2016 is: Simplify.

Ale dlaczego o tym w ogóle piszę? Po co zawracam Wam tym głowę?

Otóż…

Skoro słowo to ma mnie w tym roku prowadzić, ma na mnie oddziaływać musi być widoczne. A gdzie będzie lepiej widoczne, jeśli nie
na stronie tytułowej mojego Plannera? To słowo – klucz – motto na ten rok obowiązkowo znalazło się na pierwszej stronie Miętuska:

But why I am even bothering You writing about that? 

First – if that word is going to guide me I need to make it visible! And there’s no better place to put it than the title page of my planner, don’t You think?

Mówię o projekcie One Little Word również z tego powodu, że prostota i minimalizm będą obecne na łamach mojego Plannera nie tylko
w formie strony tytułowej, lecz w całym jego wnętrzu. Przynajmniej taki jest plan!

Second: My whole planner will be clean and simple because of my word (at least that’s the plan! ;))

I jeszcze jedno! To słowo będzie także przyświecać moim organizacyjnym strategiom, które prędzej czy później pewnie Wam tu zaprezentuję!

Third: My planning strategies will be based on that word, so You better remember about that, when You’re gonna read my posts in the future!

Zaraz za stroną tytułową znajduje się stała organizacja tygodnia. W tym miejscu wyznanie: Jestem straszną pierdołą! Gdy ktoś mnie pyta, czy dany termin na spotkanie mi pasuje, przetrząsam swój umysł w poszukiwaniu informacji zwrotnej i niestety jej nie znajduję!
Nie jestem w stanie w 100% zapamiętać kiedy w tygodniu mam jakie zajęcia! Serio! A zatem tak jak w szkole: PLAN ZAJĘĆ jest w moim planerzem obowiązkowym punktem programu:


Right after the title page I have a weekly plan page. I really need it because I am having a hard times to remember my schedule – any time someone ask me to confirm the meeting I am not able to do it without double checking. So this page is really important for me:

No i moja ulubiona część większości albumowych projektów: Przekładki!

W moim Miętusku znajdziecie jedną przypadającą na ROK (plany roczne, postanowienia, marzenia w pigułce):

Now it’s time for my favorite part of each album-project: Dividers!

Here I have one for the YEAR (for goals, resolutions and dreams):

Przekładka otwierająca miesiące:

One for the months:

W ramach tego rozdziału każdy miesiąc będzie miał swoją stronę otwierającą (patrzcie na ten minimalizm!):


In this chapter each month has also it’s own opening page (look how simple they are!):

A w obrębie każdego miesiąca:

Najważniejsza: Koszulka z aktualną długoterminową listą rzeczy do zrobienia (koszulka dlatego, że lista lubi się zmieniać).
Obowiązkowe wystające etykietki – dla łatwego odnajdywania tej strony w Planerze:

And inside each month:

The most important thing is page protector with a to do list. Labels are necessary to help finding this list quickly:

W miesiącu znajdują się karty na każdy tydzień, każdą z nich otwiera sekcja planowania posiłków, lista zakupów i dalej rozkład tygodnia:

Each month includes weekly pages: first meal planning with the grocery list and then the week itself:

No i moja najukochańsza i najgrubsza część Plannera – NOTATKI:

And the part that I admire the most – NOTES:

Przedostatni rozdział to ważne adresy (co roku, gdy wysyłam Świąteczne kartki muszę na nowo wymuszać od wszystkich podanie adresu, nie dlatego, że moja rodzina i przyjaciele stale się przeprowadzają 😉 Postanowiłam, że od teraz będzie inaczej!)

Next chapter is all about the most important addresses (each year when I am about to send the Christmas cards I ask my Friends
and Family to send me their addresses (spoiler!) and it is not because they move each year 😉 I decided that it has to change!)

I na deser mam też rozdział w moim plannerze, w którym znajdują się Gadgety, czyli scrapowe przydasie, które na pewno przydadzą mi się do kreatywnego planowania. To także miejsce na paragony, które nie chcę aby zaginęły, czy też na bilety z kina i inne cuda wianki 🙂

And at the end – there is a chapter with Gadgets – a special place for scrapbooking stuff, receipts, tickets, etc. 🙂

Mam nadzieję, że podobają się Wam ramy mojego Plannera i jego prostota oraz, że zainspirowałam Was do odświeżenia również Waszych Rozdziałów (i przekładek)!

I hope You like the frames of My Planner together with it’s simplicity! Do You feel inspired to rearrange Your planners a bit?

Gdyby ktoś z Was byłby zainteresowany wydrukiem własnych wkładów do Plannera udostępniam Wam projekt do druku. Jest dość ogólny, gdyż podejrzewam, że wśród Was może być cała masa indywidualistek, które na własny sposób go sobie zaadaptują.


In case You want to print Your own pages based on my design – feel free to grab this pdf file. It’s very general, so You could adapt it for your own, individual needs!

Aby pobrać plik pdf: kliknij tutaj!

Click here to download!

Jeśli macie jakieś pytania/ uwagi piszcie w komentarzach i koniecznie podzielcie się linkami do swoich plannerów i ich ogólnej organizacji!


If You have some questions or comments – write them below this post! And definitely share the links to Your planners showing how they are organized!

Dzięki za uwagę,

Pozdrawiam serdecznie,

Mira Jurecka

Thanks for reading,

Hugs,

Mira Jurecka