Kto ma uszy niechaj słucha… Kto się nudzi na spacerach, też!

Kto ma uszy niechaj słucha… Kto się nudzi na spacerach, też!

Czołem!

Dziś nadaje do Was Mira Jurecka o tym jaką dodatkową funkcję pełni mój planner oprócz tych, które dotychczas Wam zaprezentowałam 🙂

Otóż mój miętusek w formacie a5 pełni rolę trochę jakby pamiętnika. Dlaczego? Dlatego, że znaleźć można w nim między innymi sekcję poświęconą tematowi podcastów i notatki oraz moje przemyślenia na temat odcinków, które wywarły na mnie ogromne wrażenie.

Hello!

It’s Mira Jurecka here today to show You one more function that my planner holds for me 🙂 

My mint a5 planer is kind of diary, where I keep my thoughts and notes from the podcasts that especially impressed me. 

Na początek może jednak za Wikipedią zacytuję w skrócie czym jest podcast: Podcasting, podcast, spolszczone: podkasting, podkast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS.

But first – what is podcast (let me cite Wikipedia here :P) A podcast is a form of digital media that consists of an episodic series of audio, video, digital radio, PDF, or ePub files subscribed to anddownloaded through web syndication or streamed online to a computer or mobile device. The word is a portmanteau of „(i)Pod” and „broadcast.” 

Pierwszy raz spotkałam się z podcastami kiedy zmieniłam swojego smartphona na nowszego. Znalazłam w nim aplikację, która nie bardzo wiedziałam do czego służyła i postanowiłam się o tym niezwłocznie przekonać 🙂 Ściągnęłam wtedy swój pierwszy podcast i od razu mnie wciągnęło. Był to odcinek bardzo popularnego wtedy Serial Podcast.

My first contact with podcasts I had when I bought new smartphone, and there was this app, that I didn’t know what it was for. But I quickly learned – I downloaded my first podcast and I was really interested! It was the episode of Serial – very popular podcast!

Od tamtej pory w moim życiu pojawiła się mała istotka, która zmusiła mnie do spacerowania z wózkiem po kilka godzin dziennie. A, że takie spacerowanie dzień w dzień w tym samym miejscu i w dodatku w samotności (no bo mała istotka większość tego czasu przesypiała) nudne jest jak flaki z olejem, odpaliłam słuchanie podcastów na spacerach. To był mój ratunek!!!

Trafiłam na dość popularny w Stanach This American Life, który zaskakuje mnie każdą nową historią. Jest niezmiernie interesujacy, porusza rozmaitą tematykę w związku z tym nic dziwnego, że jest tak bardzo popularny!

Since that time, my life has changed dramatically – one little person forced me to walk everyday to the same places. And since I was walking alone (she was sleeping all the time) I was bored! Like-I-Mean-it! And that was it! My rescue! 

I found really interesting and very popular in USA podcast called: This American Life. The stories it brings are just amazing – and so various in themes! No wonder it gained such a popularity!

Lista aktualnie słuchanych przeze mnie podcastów jest dość długa, słucham kiedy tylko mogę: jadąc tramwajem, czekając na przystanku, zmywając naczynia… I muszę przyznać, że początkowo traktowałam tę czynność głównie jako kontakt z angielskim (chciałam cały czas szlifować umiejętność porozumiewania się w tym języku, a należę do osób, które uczą się najlepiej przy pomocy słuchu), natomiast aktualnie jest to źródło bardzo wielu inspiracji życiowych!

Słuchając podcastów uczę się już nie tylko angielskiego – postanowiłam te swoje małe lekcje notować – tak na przyszłość, aby raz na jakiś czas wracać do swoich notatek. Najlepszy przyjaciel człowieka – Planner – zbiera aktualnie moje notatki, zobaczcie:


The list of the podcasts that I listen to right now is long and I listen whenever I can: in the tram, waiting for a bus, when I wash the dishes, etc. At first – I treated this activity as a way to stay in contact with English language (I learn a lot by listening), but now – it’s such a great resource for me in different aspects of my life! When I hear something really important I need to write it down and this is a place when my planner proved to be helpful. Just see:

Dziś szczególnie chciałam się z Wami podzielić jednym odcinkiem Ted radio hour, który CAŁYM SERDUCHEM uwielbiam. Ten odcinek wywarł na mnie szczególnie dobre wrażenie (OCTOBER 16, 2015, Simply Happy) – jest o szczęściu! Koniecznie go odsłuchajcie!

Today I really wanted to share this one episode of the podcast that I LOOOOOOVE (Ted radio hour). The episode that I recommend You to listen to is about happiness, and it has had a huge impression on me.

A na koniec lista tego, co aktualnie słucham (może coś Wam się spodoba) oraz kilka polecanych podcastów, które chcę odsłuchać
w najbliższej przyszłości:

And at the end of my post – You can see the list of podcasts that I really like (or want to listen in the future):

Pamiętajcie, że plannery są dla Was tym, czym je uczynicie, więc nie bójcie się eksperymentować i wyznaczać im nowe zadania. Jeśli temat podcastów zainteresował Was i chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na przykład na temat podcastów, które słucham, pytajcie w komentarzach, chętnie pociągnę ten wątek odrobinę dłużej 😀

Remember that Your planners are all that You need them to be, so don’t be afraid to experiment and find new tasks for them. If You are interested in podcasts and if You’d like to get more information for example about the podcasts that I listed here, feel free to ask questions in the comment form, I will be happy to respond to all of them 😀

Do miłego,

Take care,

Mira

Produkty/products:

Planner Mine Elegance a5

Re-liner

Taśma dekoracyjna/Washi tape

Kolorowe naklejki kropeczki/Colorful dot-stickers